İK Danışmanlığı

Üretim faktörleri: doğal kaynaklar, girişimci, sermaye, emek (iş gücü) ve teknolojidir. Bütün üretim faktörleri arasında emek yani insan en önemli kaynaktır. Bir işletmenin başarıya ulaşabilmesi, işletmede iş gücü olarak görev alan bütün elemanların işletme için canla başla çalışması ile mümkün olur. Bunun için işe alım süreci titizlik ile yürütülmeli ve işletme için en uygun aday seçilmeli. Burada da devreye doğru aday seçimi ve işe yerleştirme sürecini profesyonel bir bakış ile yönetebilecek ik danışmanlığı giriyor.

İK Danışmanlığının Faydaları Nelerdir ?

İşe alım süreci yukarıda da bahsettiğimiz üzere titizlik ile yönetilmesi gereken bir süreç, ik danışmanlığı hizmeti bu süreci sizin yerinize yönetir. Peki ik danışmanlığının faydaları nelerdir ?

  • İk danışmanlığının en büyük faydalarından bir tanesi “Zaman Tasarrufu”. Özellikle yöneticiler için aday seçimi ve işe yerleştirme süreci büyük zaman alan faaliyetlerdir ve yöneticiler için zamandan daha kıymetli bir şey yoktur. İk danışmanlığı işe yerleştirme ile alakalı bütün süreçleri sizin yerinize yöneterek zaman tasarrufu yapmanızı sağlar.
  • Adayı tanıyabilmek ve yerleştirileceği pozisyona uygun olup olmadığını anlamak amacı ile yapılması gereken yetkinlik bazlı mülakat gibi mülakatlar vardır, bu mülakatlar da ik danışmanlığı hizmetine dahildir ve bu hizmet sayesinde aradığınız pozisyona en uygun elemanı bulmanız sağlanır.
  • İşe alım sürecinde adayın referansları işe alımı etkileyen en önemli etkenlerden birisidir. Referans, adayın daha önce çalıştığı yerlerden yetkinliğinin onaylandığını ve tavsiye edildiğini ortaya koyar. İk danışmanlığı sayesinde referans kontrolü ile uğraşmazsınız, ik danışmanları bu faaliyeti sizin yerinize gerçekleştirir.

İK Danışmanlığı

Dba Danışmanlık, ik danışmanlığı hizmeti ile sizin için en doğru adayı seçme ve yerleştirme işlemlerini yürütür, sizinle çalışmaya başlayacak ve doldurulmasını istediğiniz pozisyona yetkinliği ile en uygun kişiyi bulmak için gayret eder.